Trump Demokratları birlik olmaya çağırdı

Kongre ara seçimlerinde sandalye üstünlüğünü Demokratlara kaptıran ABD Başkanı Donald Trump ‘Ben yeni fikirlere açığım. Bir şeyler yapılmasını istiyorum’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump Cumhuriyetçilerin başarısızlığıyla sonuçlanan ara seçim sonuçlarını değerlendirdi. Trump, “Şu an yüzde 93’e yakın destek oranımız var. Demokratlardan en az 10 oya ihtiyacımız var. Alamazsak eğer bizim önergelerimiz geçmeyecek. Ben yeni fikirlere açığım. Bir şeyler yapılmasını istiyorum” dedi.

Ara seçim sonuçlarının ardından açıklama yapan Trump, Cumhuriyetçi Parti’nin seçimlerden başarıyla çıktığını savunarak, “Obama ilk ara dönem seçimlerinde 6 koltuk kaybetmişti” dedi.

Trump, ” Biz iki ya da 3 sandalye ile kazanmış olsaydık gerçekten zor olacaktı. Başarı yakaladık. Şu an yüzde 93’e yakın destek oranımız var. Demokratlardan en az 10 oya ihtiyacımız var. Almazsak eğer bizim önergelerimiz geçmeyecek. Ben yeni fikirlere açığım. Bir şeyler yapılmasını istiyorum. Burada yatırım ve diğer yeniliklerden bahsediyorum” diye konuştu.

“SORUŞTURMALARDAN BIKTIM”

Rusya’nın başkanlık seçiMİne müdahale ettiği iddiası üzerine başlatılan soruşturmadan usandığını anlatan Trump, “Herkes bıktı diye düşünüyorum. Birlik olmalıyız. Onlar uzun süredir bizi soruşturuyorlar. Ben bu oyunda onlardan daha iyiyim. Ben de bir şeyler bulacağım. Onlar bize bunu yaparken biz de onlara bunu yaparsak bir yere varamayız. Senatoda ve kongrede birbirimizle mücadele edeceğiz. Burada iki parti birliği yaratılabilir. Karşılıklı inatlaşmaya dönüşürse bir yere varamayız. Herkes bir şeyler yapmak istiyor. Demokratlar da Cumhuriyetçiler de demokratların önergelerini destekleyebilir. Ya da tam tersi olabilir ” diye konuştu.

DEMOKRATLARIN SÖZCÜSÜNE DESTEK

Tump ayrıca Demokratların önemli isimlerinden Nancy Pelosi’nin Temsilciler Meclisi Sözcüsü olması gerektiğini belirterek, kendisine destek vereceklerini söyledi.

Artı Gerçek