Rize Emniyet Müdürü bir trafik polisi tarafından vurularak öldürüldü

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve beraberindeki iki polis bugün Rize Emniyet Müdürlüğü binasında bir trafik polisi tarafından silahla vuruldu. Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıklandı. Altuğ Verdi’nin, bir dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yakın korumalığını yaptığı öğrenildi.

Bugün saat 15.00 sıralarında Rize Emniyet Müdürlüğü binasında silah sesleri duyuldu. Tayin nedeniyle sorun yaşadığı belirtilen trafik polisi İ.S., Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ve koruma memuru Yiğit Can Köksal’ı silahla vurdu. Hastaneye kaldırılan 3 polisten Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin hayatını kaybettiği açıklandı. Trafik polisi İ.S.’nin gözaltına alındığı belirtildi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Rize Valisi Kemal Çeber, bugün emniyetin görüş günü olduğunu ve trafik polisi İ.S.’nin Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile görüşmesinin ardından dışarıya çıktığında silah teçhizatını alarak çok ani ve hızlı bir şekilde odaya geri döndüğünü ve orada bulunan Altuğ Verdi ile personel şube müdürü Ercan Polat’ı vurduğunu, daha sonra da içeriye müdahale için giren korumayı yaraladığını söyledi.

Çeber, trafik polisi İ.S.’nin Derepazarı ilçesinde görevli olduğunu, Rize’de bir üniversite kazandığı için il merkezine tayin talebi olduğunu belirterek “Bu sanıyorum uygun görülmemiş” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya taziye mesajı yayımlarken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. “Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize’ye hareket ediyor” diyen Soylu’nun da Rize’ye gideceği bildirildi.

Binali Yıldırım: Benim de yakın korumalığımı yapmıştı

Saldırıyla ilgili konuşan TBMM Başkanı Binalı Yıldırım, Altuğ Verdi’nin bir dönem kendisinin yakın korumalığını yaptığını söyledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Altuğ Verdi için Twitter üzerinden başsağlığı mesajı yayımladı.