Pervin Buldan, Berdan Öztürk ve 2 HDP’li vekil hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk ve 2 milletvekili hakkında “örgüt propagandası” yaptıkları iddiasıyla fezleke düzenledi. Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM’ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk ile Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve Dersim Milletvekili Alican Önlü hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla fezleke düzenledi.
Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre; Buldan hakkında genel seçimler öncesi 21 Haziran 2018’de Siirt Cumhuriyet Meydanı’ndaki miting konuşması, Öztürk hakkında 21 Mart 2018’de Ağrı’daki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer hakkında sosyal medya hesabından 24 Mayıs 2018’deki paylaşımları ile 8 ve 9 Eylül 2018’de Diyarbakır’da yaptığı konuşmalar, Dersim Milletvekili Alican Önlü hakkında da 21 Mart 2018’de Dersim’deki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma gerekçe gösterilerek fezlekeler hazırlandı.
Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM’ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.