Maduro’ya suikast girişimi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya törende konuşma yaptığı sırada bombalı saldırı düzenlendi. 


Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas’taki törende konuşma yaptığı sırada patlayıcı yüklü dronelar (İHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırı Caracas merkez Bolivar Bulvarı’nda gerçekleşti. Yapılan açıklama ile yetkililer, saldırıda Maduro’nun yara almadığını belirtti. 7 askerin yaralandığı saldırıda İletişim Bakanı Jorgi Rodriguez, saldırının Maduro’yu hedef aldığını söyledi. Rodriguez, Maduro’nun mayıs ayında yapılan seçimleri kazandığını söyleyerek “Seçimi kaybettikten sonra bir kez daha başarısız oldular” dedi.

“Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler”

Maduro, saldırının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, “Bu, beni öldürme girişimiydi. Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler” dedi.

Şu ana kadar toplanan delillerin, saldırının “aşırı sağcı”lar tarafından yapıldığını gösterdiğini belirten Maduro, saldırganların Bogota ve Miami ile bağlantılı olduklarını söyledi. “Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı” diyen Maduro, saldırı hakkında daha fazla detay vermedi.
“Sağcılar toplu alanlarda şiddeti sürdürmede ısrarcı”

Öte yandan, kendilerine “T-shirt Giyen Askerler” adını veren grup, Twitter’da yaptıkları paylaşımda saldırının sorumluluğunu üstlendi. Daha önce adı duyulmayan grup hakkında detaylı bilgiye ulaşılamadı.