Kapitalizm her yerde aynı! İtalya’da öğretmenlere ‘şeytan çıkarma’ kursu planı tepkiler üzerine iptal edildi

Artık sınırlarına ulaşmış, fazladan ömür süren ve bu nedenle bir ucubeye dönüşen kapitalist-emperyalist sistem, karanlığı örgütleyerek, insanı çürüterek varlığını sürdürmeye çalışıyor.

ABD’deki özellikle Evangelistler üzerinden yürütülen bilim düşmanlığı ve insanların akıllarının teslim alınması çabası, Türkiye’de Diyanet, tarikatlar ve Milli Eğitim Bakanlığı eli ile yürütülüyor.  Benzer bir uygulama da İtalya’da hayata geçirilmek isteniyor.

İtalya’da Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere “şeytan çıkarma kursu” formasyonu verme planı tepkiler üzerine iptal edildi.

Tam adıyla Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı öğretmenlere sunulan formasyon programlarının yer aldığı platformuna “şeytan çıkarma ve özgürleştirme duası” kursunu da dahil etti.

Öğretmenlerin kayıtlı olduğu Sofia isimli platformda, bu kursun “şeytan çıkarma ve özgürleştirme duası hakkındaki akademik ve disiplinler arası araştırmalara” dayandığı belirtildi.

Kursta, “şeytan çıkarma ve özgürleştirme duasının antropolojik, sosyal, dini, teolojik, yasal ve psikolojik yönlerinin” de ele alınacağı bilgisi verildi.

Bakanlık sitesinde, kursun ortaokul ve lise dengi okullarda görevli öğretmenlere açık olduğu ve Mayıs ayında, Katolik Kilisesi’ne bağlı yüksek eğitim kurumu Ateneo Pontificio Regina Apostolorum’da verileceği belirtildi.

Kaynak:BBC Türkçe