Kadıköy-Taksim dolmuşun sigara içenleri uyardı diye saldırıya uğradı

Gazeteci Nil Dumansızoğlu, Kadıköy-Taksim dolmuşunda sigara içen bir çifti uyardığı için şiddet gördü. Nil Dumansızoğlu kendisine saldıran çiftten ve sigara içmelerine izin veren dolmuşçudan şikayetçi oldu.

Nil Dumansızoğlu önceki gün saat 24.00 sıralarında Kadıköy’den dolmuşa bindi. Dolmuş Beşiktaş’a geldiğinde arka koltukta oturan bir çift sigara içmeye başladı. Dumansızoğlu, çifti sigara içmenin yasak olduğunu söyleyerek uyardı. Ancak ikili Nil Dumansızoğlu’na dolmuşta saldırdı.Dumansızoğlu’nun boynunda ve yüzünde çizikler oldu. Bu sırada dolmuş şoförü yaşananlara sessiz kaldı. Bir süre sonra dolmuştakiler araya girdi. Nil Dumansızoğlu’na şiddet uygulayan çift dolmuştan indikten sonra küfür ederek uzaklaştı. Nil Dumansızoğlu da karakola giderek kendisine saldıranlardan ve dolmuş şoföründen şikayetçi oldu.

Boynuma tırnaklarını geçirdi’

“Dolmuşta arkamda oturan çift yolda şoföre, ‘Kaptan burada sigara içilmez talebası yok, o zaman içebiliriz’ diye seslenip sigara yaktı. Şoför de duman çıksın diye aracın kapısını açarak sürmeye başladı. Sigara içen biri olmama rağmen durumdan rahatsız olup uyardım. Şoföre kendisini şikayet edeceğimi söyleyince sigara içen erkek benimle ağız dalaşına girdi. Telefonumla çekim yapınca da bana saldırdılar. Kadın saçlarımı çekti, boynuma tırnaklarını geçirdi. Dolmuştakiler müdahale edince indiler ancak küfür etmeye devam ettiler. Şoför yaşananların kendi suçu olmadığını, o kişiler sarhoş olduğu için bir şey yapamadığını söyledi. Ben de şikayetçi oldum.”

Hürriyet/Eyüp Serbest