İstanbul’da yağmur: Alt geçitleri su bastı

İstanbul’da günlerdir etkisini sürdüren gök gürültülü sağanak yağış bugün de devam etti. Alt geçitleri su bastı, bazı yollarda ise çukur oluştu.

İstanbul’da günlerdir etkisini sürdüren gök gürültülü sağanak yağış bugün de devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden sel ve su baskını uyarıları da gecikmedi. Yapılan açıklamada, “Bugün İstanbul’da görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-30 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve dolu riski ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.
Özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında etkili olan yağış Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye ve Çekmeköy’de sürücülere de zor anlar yaşattı. Şile yolunda su birikintisi nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.
Sultanbeyli Beylerbeyi Abdullahağa Caddesi’nde çökme meydana gelmesi üzerine çalışma başlatıldı. Yolun kapatıldığını görmeden caddeye giren sürücüler de geri giderek alternatif yollara yöneldi.
İNCİRLİ ALT GEÇİDİ SU BİRİKİNTİSİ NEDENİYLE KAPANDI
Bakırköy ve Bahçelievler’i birbirine bağlayan İncirli Alt Geçidi’ni ise su bastı. Tıkanan rögarların geri tepmesi sonucu su seviyesi yükselince alt geçit trafiğe kapandı. Çok sayıda araç sürücüsü alt geçitte mahsur kalırken, İSKİ ekipleri tıkanan rögarları açarak su tahliyesi başlattı. Yaklaşık bir saat süren çalışmalar ardından alt geçit yeniden trafiğe açıldı.
MA