‘İsrail, drone ve tanklarla Gazze’yi vuruyor’

İsrail’in, Kassam Tugayları liderini yakalamak için operasyon düzenlediği Gazze’den kırmızı seviye roket uyarı sirenleri yükseliyor.

Hamas’ın idaresindeki Gazze’nin Kassam Tugayları sorumlularından Noureddine Baraka’yı yakalamak ya da infaz etmek amacıyla İsrail Ordusu tarafından Gazze’ye operasyon düzenlendiği iddia edildi.

Kassam Tugayları’nın operasyonu gerçekleştiren İsrail özel kuvvetleriyle çatışmaya girdiği, çatışmada üçü Kassam Tugayları üyesi olmak üzere beş Filistinli ve bir İsrail özel kuvvetler askerinin öldüğü de iddialar arasında.

Sosyal medyada, ateşlenen roketlerle İsrail’in ‘Demir Kubbe’ hava savunma sistemi arasındaki angajmanı gösteren görüntüler yayınlanıyor.

Sosyal medyada yayınlanan saldırıya ilişkin görüntülerde İsrail, drone ve tanklarla Gazze’yi vuruyor, görüntülerde Filistinli direnişçilerin roketlerle misillemede bulundukları görülüyor.

Operasyon sonrası İsrail özel kuvvetlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi’nden dronelar ve topçu atışlarıyla çıkmaya çalıştığı ve Han Yunus ve Gazze’nin doğusuna kırktan fazla atış yapıldığı gelen haberler arasında.

Operasyon ve saldırının ardından Gazze’den kırmızı seviye roket uyarı sirenleri yükseliyor.

Kaynak: Artı Gerçek / Dış Haberler Servisi