İşe alınmayınca kendini yakmak istedi: “Ne yapayım, hırsızlık mı yapayım?”

Gemlik belediyesinde daha önce taşeron işçisi olarak çalışan ancak daha sonra işten çıkarılan işçi, işe geri alınmayınca üzerine benzin döküp kendisini ateşe vermeye çalıştı.

DHA’da ter alan habere göre Bursa’nın Gemlik ilçesinde belediyede işe alınmadığı için üzerine benzin döküp kendisini ateşe vermeye çalışan Özgür K.’ye (35), polis müdahale etti. Elinden benzin bidonuyla çakmağı alınan Özgür K., emniyete götürüldü.

‘Söz verdiler, işe almadılar’

Olay, Gemlik Belediye binası önünde meydana geldi. İş kıyafetleriyle belediye önüne gelen Özgür K., elindeki bidonda bulunan benzini üzerine boşalttı. Daha önce belediyenin temizlik işlerini yapan taşeron firmada sözleşmeli işçi olarak çalıştığını söyleyen Özgür K., sözleşmesi bitince kendisine verilen iş sözünün ise yerine getirilmediğini ifade etti. Çakmağı yakıp kendisini yakacağını söyleyen Özgür K., “Ben namusumla çalışmak istedim, çocuklarıma ekmek götürmek tek terdim. Ancak belediye bana söz vermesine rağmen işe almadı. Ne yapayım, çalayım mı, hırsızlık mı yapayım, bunu mu istiyorlar benden” diye bağırdı.

İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polisin geldiğini gören Özgür K., bidonda kalan benzini de üzerine boşalttı. Özgür K. çakmağı ateşlemek isterken, polis müdahale etti. Elinden benzin bidonu ve çakmağı alınan Özgür K., etkisiz hale getirildi. Özgür K., ifadesi alınmak üzere Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İşçi Gazetesi / 16 Şubat 2019