Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının 3. duruşması 18-21 Mart tarihlerinde görülecek

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Behiç Aşçı, Aycan Çiçek, Aytaç Ünsal, Engin Gökoğlu ve Barkın Timtik’in olduğu Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının 18-21 Mart 2019 tarihleri arasında Silivri’de görülecek.

Düzmece suçlamalarla tutuklanan 20 devrimci avukatın, ilk duruşması 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılmış ve mahkeme tahliyelerine karar vermişti. 14 Eylül gece saat 23:00’te okunan tahliye kararı sonrası, avukatların hapishanelerden salıverilmesi, ertesi gün sabaha karşı olmuştu. Savcının itirazı sonrası aynı mahkeme tahliye ettikten altı saat sonra avukatların tekrar tutuklanmasına karar vermişti. Bu karar sonrası altı avukat tekrar tutuklanmıştı.

Bu hukuksuzluğu protesto için avukatların başlattığı açlık grevi, 18 Mart’ta 60. Günlerinde devam ediyor olacak.

Halkın avukatlarına dayanışma çağrıları da sürüyor. Halkın Hukuk Büroso, bir açıklama ile duruşmaya çağrı yaparken, Çağdaş Hukuçular Derneği, aydın, sanatçı, hukukçuların duruşmaya çağrı ve dayanışma mesajlarını yayınlamaya devam ediyor.

******

“Halkın Avukatları
Av. Selçuk KOZAĞAÇLI, Av. Behiç AŞÇI, Av. Barkın TİMTİK, Av. Aycan ÇİÇEK, Av. Aytaç ÜNSAL, Av. Engin GÖKOĞLU’nun tutuklu bulunduğu dosyanın 3. duruşması 18 – 21 Mart tarihlerinde Silivri Hapishane Kampüsü Duruşma Salonunda görülecektir.

Sahiplenme ve dayanışma ile arkadaşlarımız özgür kalacak biliyoruz. Bu nedenle tüm meslektaşlarımızı, müvekkillerimizi, dostlarımızı ve sevgili halkımızı duruşmaya, Halkın Avukatlarını savunmaya çağırıyoruz!”

Halkın Hukuk Bürosu

*******

Çağdaş Hukukçular Derneği’nden paylaşımlar…