EYT İstanbul’u sallıyor: “Türemişler” Maltepe Meydanı’nda

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği, sorunlarının çözüme kavuşturulması talebiyle İstanbul Maltepe Meydanı’nda miting düzenledi

Tayyip Erdoğan, 16 Ekim 2018’de AKP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada emeklilikte yaşa takılanların taleplerini “yük” olarak nitelemiş ve EYT’lileri ekonomik krizle birlikte ortaya çıkan “stokçu”larla bir tutmuştu.

 

Geçtiğimiz ay Ankara’da büyük bir buluşma gerçekleştiren emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mücadelesi sürüyor. Bugün, onbinlerce EYT’li Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (EYTSYDD) çağrısıyla İstanbul Maltepe Meydanı’nda düzenlenen mitingte bir araya geldi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen EYT’liler “EYT aşkımız, emeklilik hakkımız”, “Benimkisi bir hak hikayesi” ve “Türemişler buradayız” yazılı dövizler ve “İşçi olarak talebimiz 30 kupon karşılığı değil, 30 yıllık emeğin karşılığı” yazılı pankartlarla alana girdi. Miting alanına ayrıca “Mezarda emekliliğe hayır” yazılı bir tabut da getirildi.

Mitingde sıklıkla “EYT burada, devlet nerede” ve “Edirne’den Kars’a, Jüpiter’den Mars’a çıksın artık bu yasa” sloganları atıldı.

Miting şarkılar eşliğinde son buldu.