Dünya gazetesinde toplu işten çıkarma: Son iki günde 40 kişi işten çıkarıldı

Döviz kurundaki artış nedeniyle yaşanan kağıt krizi dolayısıyla önce sayfa sayısını düşüren Dünya gazetesi son iki günde 40 kişiyi işten çıkarttı.

Türkiye’nin tek ekonomi gazetesi olan Dünya’da ekonomik kriz dolayısıyla yaşanan sıkıntılar sonucu son iki günde 40 kişi işten çıkarıldı.

Ekonomik krizden kaynaklı 3 aydır çalışanların maaşlarının ödenmediği gazete son yaşanan dolar kurundaki artış nedeniyle kağıt fiyatlarının artmasının ardından sayfa sayısını 24’ten 12’ye düşürdü. Ardından da işten çıkartmalar için düğmeye basıldı.

Medyaradar’da yer alan habere göre aralarında Genel Yayın Yönetmen Yardımcıları İbrahim Ekinci ve Talip Aktaş ile Yayın Koordinatörü Özgür Taşpınar’ın da bulunduğu 40 ismin işine iki gün içerisinde son verildi.

Gazetede uzun bir süre daha maaşların yatmayacağı, işine son verilenlerin ise içerideki maaşlarını ve tazminatlarını alamama korkusu yaşadıkları gelen bilgiler arasında…

Sendika.Org’un edindiği bilgiye göre ise bir süredir ekonomik sıkıntıda olan gazete çalışanların maaşlarını kredi çekerek ödüyordu. Birkaç aydır ise çalışanların maaş ödemeleri yapılamıyordu. Gazetede son 5-6 ay içindeki işten çıkarılanların sayısı 200’e ulaştı. Bazı taşra bürolarının kapandığı da gelen bilgiler arasında.