Diyarbakır’da kayyumun işsizlik kuyruğu uzadıkça uzadı

Kayyumun yönettiği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yerel seçim öncesinde Devlet Personel Başkanlığının sayfasında 387 kişilik memur alımı yapacağı duyurusunu yaptı. 6 Mart’a kadar sürecek başvurular için şimdiye kadar binlerce kişi başvuruda bulundu.

Evrensel Gazetesi’nden Fırat Topal’ın haberine göre; sırada bekleyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tanzim kuyrukları için kullandığı “varlık kuyruğu” sözüne atıfta bulunarak, “Bu da mı varlık kuyruğu?” diye sordular.

Kayyımla yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı internet sayfasından yaptığı duyuru ile 387 kişinin memurluk kadrosuna alınacağını duyurdu. İş için KPSS taban puanı ve diğer şartları taşıyanlar başvurabilecek. İş başvuruları yerel seçim dönemine denk gelirken, son başvuru tarihi 6 Mart. 20 Şubat’ta yapılan duyurunun ardından başvuruların yapıldığı Büyükşehir Belediyesine ait Kültür ve Kongre Merkezi önünde sabah erken saatlerinde iş başvurusu yapanlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Kuyrukta bekleyenler ülkedeki işsizliğe dikkat çekerek, belediyenin memur alımının ise seçim yatırımı olduğunu ifade ettiler.