Darp edilen avukatla ilgili İstanbul Barosu: Konunun takipçisiyiz

İstanbul’da ifadeye katılmak için gittiği karakolda darp edilen avukatla ilgili ulaştığımız İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi, konunun takipçisi olduklarını, avukatın dosyayı baroya ulaştırmasını beklediklerini, ardından incelemelere başlanacağını belirtti. Baronun saldırıya dair açıklama yapacağını bildiren yetkililer durumun üzerinin örtülmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

Kanal D’den Emrullah Erdinç’in haberine göre kadın bir avukat şüphelinin ifadesine katılmak için Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği’ne gitti. Avukat bir süre sonra avluya sigara içmek için çıktı. Bir komiser de avukatın çaprazındaki banka oturdu. İkili konuşmaya başladı. Karakolda dayak konusu konuşulurken polisin avukata “Burada çok avukat dövdük, sizi de dövelim mi?” dediği öne sürüldü.

Komiser bir polisten sopa getirmesini istedi, ardından da avukatın ellerine vurdu. Polis bununla da‘yetinmedi.’ Komiser bir de silah getirtti, bu silah avukata doğrultuldu. Polisin bir de ateş açtığı öne sürüldü. Avukat, ifadeye katılmasının ardından karakoldan çıkarak savcılığa gitti. Başlatılan soruşturmada sorumlu komiser dahil dört kişi açığa alındı.