Bolivarcı Devrimin önderi Hugo Chavez, Ankra’da da anılacak

Venezuela Dayanışma Komitesi, Bolivarcı Venezuela Büyükelçiliği, Küba Dostluk Derneği ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi, 5 Mart Salı günü, Bolivarcı Devrimin önderi Hugo Chavez’i, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde anacak.

Açıklama şöyle…

 Hugo Chavez’i güneşe uğurlayışımızın 6.yılında anıyoruz!

ABD destekli darbe girişiminin ardından Venezuela’da emperyalist saldırganlık ve işgal girişimi bütün hızıyla devam ederken, Kıtasal Bolivarcı devrimin önderlerinden Hugo Chavez’i aramızdan ayrılışının 6.yılında anıyoruz.

Chavez’in bıraktığı miras ABD emperyalizmi başta olmak üzere bölgedeki işbirlikçi devletler tarafından çok yönlü saldırılarla ezilmek isteniyor. Latin Amerika’da ve Karayipler’de  Venezuela ve diğer ilerici hükümetlere dönük yapılan saldırılara karşı halkların direnişi devam ediyor. Emperyalist saldırı ve neoliberal politikaların dayatıldığı bir ülke haline getirilmeye çalışılan Venezuela, bölge halkının direniş simgesi olmaya devam edecektir.

Chavez’i anmak Chavez şahsında bütün devrimcileri anmak, onun bıraktığı mirası sahiplenmek bugün Venezuela’da yaşanan saldırıların karşında olmak anlamına geliyor. Chavez’i anmak ve Venezuela yoksul emekçi halkının yanında olduğumuzu göstermek için herkesi etkinliğime davet ediyor ve güç vermeye çağırıyoruz.