Binali Yıldırım seçimi ‘murdar’ ilan etti CHP’den yanıt geldi: “Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş”…

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybeden AK Partili Binali Yıldırım, oylarının rakibine yazıldığını ileri sürdü. “Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır” diyen Yıldırım, “İnsan hakikaten hayrete düşüyor. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İBB adayı olan Binali Yıldırım, seçim tarihindeki ilk itirazın CHP tarafından yapıldığını belirterek, şehri yönetecek başkanın ‘şaibeli’ durumda bulunmasının hoş olmadığını söyledi.

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Yıldırım, “Tribün tribün dolaşacağına, meydan meydan dolaşacağına, adının altına belediye başkanı yazacağına, sakin, oturup benim gibi sonuçları bekleseydi” dedi.

İmamoğlu ile aralarındaki oy farkının 12 binlere kadar düştüğünü söyleyen Yıldırım, “Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. MHP ilçe başkanının evine 6 seçmen yazılmış, haberi yok. Kepazeliğin geldiği yere bakın” diye konuştu.

Yıldırım, “İstanbul seçimi yenilenirse yeniden aday olur musunuz?” sorusuna ise “Süreci YSK yönetiyor dolayısıyla YSK’nın vereceği kararlar ortada yokken böyle bir öngörüde bulunmak anlam ifade etmez” yanıtını verdi.

Faik Öztrak: “Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş”…

AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın basın toplantısındaki sözlerine CHP Sözcüsü Öztrak, twitter üzerinden “Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş” sözüyle yanıt verdi. Öztrak daha önce düzenlediği basın toplantısında ise “İktidarın derdi milleti oy sayımlarıyla oyalayarak her gün derinleşen ekonomik krizi unutturmak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın basın toplantısına twitter üzerinden yanıt verdi. Öztrak, “Bugün bile millete hakarete devam ediyorlar. Sandıktan kendileri çıkmayınca milletin iradesi murdar mı oluyor. Atalarımız boşuna dememiş ‘kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş.’ Ekrem İmamoğlu milletin seçtiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır” dedi.

Kaftancıoğlu’ndan Yıldırım’a yanıt: Birileri yalan söylemeye devam ediyor

Yıldırım’a CHP’den bir diğer yanıt da İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. Kaftancıoğlu, twitter hesabından güncel YSK verilerini paylaşarak, “Birileri yalan söylemeye devam ediyor hala. Milletin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, YSK’nın son verilerini paylaştığını belirterek Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki oy farkının 13 bin 888 oldunu belirtti.

Kaftancıoğlu ayrıca “‘Nüfus müdürlükleri ve sandık kurullarını oluşturma yetkisi nereye bağlıdır?’ sorusunu tekrarlayarak Büyükçekmece’de yalanlara karşı gerçek rakamı verelim” ifadelerini kullanarak artan seçmen sayısıyını paylaştı.

Son tweetinde “Hukuk devletinde YSK patron ya da iktidarın sopası değil” ifadelerini kullanan Kaftancıoğlu, YSK’nın halkın iradesinin korunmasının ve tecelli etmesinin garantörü olması gerektiğini vurguladı.