Ahmet Şık’tan İçişleri Bakanı Soylu’ya Cumartesi Anneleri yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına cevap veren HDP Milletvekili Ahmet Şık, “Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı” dedi.

Cumartesi Anneleri için skandal sözler kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’tan yanıt geldi.
Cumartesi Anneleri’nin Galatasaray Meydanı’ndaki 700. buluşmasının yasaklanmasına ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin” dedi.
Eyleme katılan Ahmet Şık da Soylu’nun bu sözlerine sosyal medya hesabı Twitter’dan şu ifadelerle cevap verdi:
“Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı.”
etha