300 gündür işi için direnen Kenan Güngördü: Haklı mücadelem sürecek

300 gündür inatla, ısrarla direnerek işini geri isteyen Kenan Güngördü bugün Zeytinburnu Belediyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasına AKA-DER Zeytinburnu Şube, HDP, ESP, DİSK, KESK, İnşaat İş Sendikası’nın yanı sıra geçen hafta Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden atıldığı için belediye önünde kendini yakma girişiminde bulunan işçi Ömer Aşık da katıldı. Geçen hafta fazla mesaiye kalmadığı için işten çıkarılan Ömer Aşık, yaşadığı ekonomik sıkıntıyı ve haksız yere çıkarıldığı işine geri alınmazsa ekonomik olarak yaşadığı sıkıntının süreceğini anlattı.

KESK Şubeler Platformu adına söz alan Mesut Bike, KHK’larla atılan emekçilerin her hafta bir ilçede düzenlediği basın açıklamasını Kenan Güngördü ile dayanışma amacıyla Zeytinburnu Belediyesi önüne aldıklarını belirtti. OHAL Komisyonu’nun hukuksuzluğunun sürdüğünü ifade etti.

Haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden atılan Kenan Güngördü, direnişinin 300. güne vardığını ve fiili olarak OHAL uygulamasının devam ettiğini ve bunun açık örneğinin kendi şahsında görüldüğünü belirtti. İşini geri alana kadar haklı mücadelesini sürdüreceğini belirten Güngördü, tüm kamuoyunun duyarlı olmasını talep ederken yoğun güvenlik önlemleri altında eylem sona erdirildi.